Nie wszyscy, którzy błądzą są zagubieni.

Cześć!

Jesteśmy trzyosobową rodziną podróżników, która na stałe mieszka we Wrocławiu.

Jako para podróżujemy razem od ponad 10 lat. Naszą pierwszą wspólnym wyjazdem były wakacje Al-Inclusive w egipskiej Hurghadzie. Kolejna podróż to mini tour po Europie śladami zespołu Metallica.

Pokochaliśmy podróżowanie z plecakiem (tzw. backpacking), że nie wyobrażamy sobie zwiedzać świata w inny sposób. Nieważne dokąd jedziemy, skupiamy się na tym, aby podróżować z lekkim bagażem, za niewielkie pieniądze i szanować środowisko naturalne oraz inne kultury.

Stworzyliśmy stronę BackpackersWro (trochę koślawą kombinację backpackingu i Wrocławia), aby dzielić się z innymi radami na temat łatwych w organizacji podróży na każdą kieszeń, zarówno dla rodzin, jak i pojedynczych podróżników.

Chcielibyśmy zainspirować inne osoby do “sprytnych” podróży i pomóc im zorganizować niezapomnianą podróż na podstawie informacji, które zebraliśmy podczas naszych wędrówek po świecie.

Przetestowaliśmy na własnej skórze, jak wyglądają podróże za niewielkie pieniądze i naprawdę – zawsze są niezapomniane. Zdajemy sobie sprawę, że nie każdy może pozwolić sobie na długie wakacje, dlatego większość naszych wyjazdów to kilkudniowe lub weekendowe wypady.

Przed każdą podróżą przygotowujemy dokładny plan działania – co chcemy zobaczyć, jakich wydatków możemy się spodziewać, jakie potrawy kuchni danego kraju są warte skosztowania lub co warto kupić na pamiątkę. Jest to niezwykle pomocne w całym przebiegu podróży. Mając wszystko zaplanowane możemy skupić się na tym, co lubimy najbardziej – odkrywać nowe miejsca, o których nie wspominają popularne przewodniki.

Czym Jest Backpacking?

Dla nas backpacking to podróżowanie z małym bagażem, najlepiej plecakiem. Jest to także samodzielne organizowanie podróży, używanie transportu publicznego oraz korzystanie z niedrogich noclegów.

Odkąd podróżujemy z naszym synkiem, musieliśmy zrezygnować ze spania na lotniskach, i od czasu do czasu wypożyczamy samochód, aby podróż przebiegała sprawnie. Oznacza to, że z backpackersów zmieniamy się powoli we flashpackersów 🙂

Czym Jest Flashpacking?

Najprościej mówiąc, jest to backpacking z trochę wyższym budżetem. Ale nie zrozumcie nas źle! Przeznaczamy na podróże trochę więcej pieniędzy niż kiedyś, aby zapewnić komfort naszemu małemu F. Oznacza to, że od czasu do czasu wypożyczamy samochód i szukamy noclegów z prywatną łazienką o trochę wyższym standardzie.

Dlaczego Podróżujemy z Plecakiem?

Potrzeba jest matką wynalazku. Zaczęliśmy podróżować jako biedni studenci i zwiedzaliśmy tylko te kraje, do których mogliśmy się dostać tanimi liniami lotniczymi, a naszym ulubioną opcją na stronie booking.com było “filtruj po najtańszych”.

Pomimo tego, że mamy teraz większą swobodę, nie zamierzamy wydawać dużo więcej niż kiedyś!

Dlaczego Lubimy Minimalizm?

Nasze motto to: Im więcej podróżujemy, tym mniej potrzebujemy.

Wyobraź sobie, że wybierasz się w podróż i planujesz odwiedzić 10 różnych krajów w Azji. Loty odbywają się z przesiadkami o różnych godzinach, czasami czeka Cię noc lub dzień oczekiwania na lotnisku. Czasami musisz wymeldować się z hotelu i poczekać na lot kilka godzin.

Dzięki temu, że nie ogranicza nas duży bagaż, możemy spędzić ten czas aktywnie, zwiedzając okolicę. Z plecakiem jest to niezwykle wygodne, szczególnie jeżeli nie pasuje nam zostawienie bagażu w hotelu.

Zdjęcie sprzed czasów minimalizmu.

Dziękujemy, że jesteś i mamy nadzieję, że znajdziesz tu coś dla siebie!

Marta, Milosz i Filip

Odpowiedz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.