Ogród Botaniczny we Wrocławiu to dla nas oaza w centrum miasta. Odwiedziny w ogrodzie to świetny pomysł na spędzenie spokojnego popołudnia i jedna z najbardziej relaksujących rzeczy do zrobienia w we Wrocławiu. Ogród sam w sobie jest duży i zawiera mnóstwo okazów roślin z całego świata. Jeżeli masz ochotę, możesz usiąść z kubkiem kawy na ławce i obserwować przyrodę lub przysiąść na jednym z drewnianych foteli i poczytać książkę.

Odwiedzamy Ogród Botaniczny we Wrocławiu dość regularnie, minimum kilka razy w roku. Poniższa fotorelacja pochodzi z naszej wycieczki w maju 2020 roku.

Ogród Botaniczny we Wrocławiu: Podstawowe Informacje

Wszystkie aktualne informacje na temat działalności ogrodu można znaleźć na stronie internetowej (link znajduje się tutaj).

Godziny Otwarcia

Ogród Botaniczny we Wrocławiu jest otwarty codziennie (również w weekendy i święta):
Od poniedziałku do piątku między 11:00 a 18:00
W weekendy i święta między 9.00 a 18.00.

Do ogrodu można dostać się dwoma wejściami. Jedno znajduje się od ulicy Sienkewicza, natomiast drugie, które obecnie jest czasowo zamknięte, znajduje się od ulicy Kanoniej – kilka kroków od Katedry Wrocławskiej.

Bilety

Aby wejść do ogrodu, musisz zakupić bilet wstępu. Do wyboru jest kilkanaście opcji w zależności od tego czy podróżujesz samotnie, w grupie, z rodziną lub posiadasz zniżki:

  • Standardowy bilet wstępu kosztuje 15 PLN
  • Ulgowy bilet wstępu to koszt 10 PLN

Spacer po Ogrodzie Botanicznym we Wrocławiu

Nie jest łatwo zgubić się w Ogrodzie. Pomimo tego, że znajduje się tutaj wiele ścieżek i przejść jest dość łatwo zlokalizować dokąd prowadzą. Możesz przejść się alejkami, na których znajdują się sędziwe drzewa, będące Pomnikami Przyrody, usiąść przy fontannie lub niewielkim wodospadzie, lub przespacerować się między kwitnącymi rabatami.

Ponadto możesz odwiedzić szklarnie, w której znajdują się rośliny z cieplejszych niż Polska krajów, przysiąść w kawiarni i skosztować ciasta, a także zakupić pamiątki w małym sklepiku za kawiarnią.

W ciągu roku w ogrodzie odbywa się wiele wydarzeń tematycznych (np. Dzień Pszczoły, Dolnośląski Festiwal Dyni, Wrocławski Festiwal Mąki czy Jesienne spotkania z ptakami). Ponadto, wybierana jest roślina “patron” danego roku. Rok 2020 jest rokiem roślin miododajnych.

Zapraszamy na majowy spacer po Ogrodzie Botanicznym we Wrocławiu:

Ogród Botaniczny we Wrocławiu
Szklarnia i widok na Ostrów Tumski
Ogród Botaniczny we Wrocławiu
Nasz ulubiony most w ogrodzie
Ogród Botaniczny we Wrocławiu
Ogród Botaniczny we Wrocławiu
Mały wodospad
Ogród Botaniczny we Wrocławiu
Staw z łódkami
Ścieżka Japońska
Japońska Ścieżka
Ogród Botaniczny we Wrocławiu
Kwiecista Łąka
Ogród Botaniczny we Wrocławiu
Ogród Botaniczny we Wrocławiu
Strefa Relaksu
Irysy
Irysy
Botanical Garden in Wrocław
Widok na katedrę

Odpowiedz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.