Nastały czasy niepewności, w których nawet najbardziej skrupulatnie zaplanowana podróż może zostać w każdej chwili odwołana. Niestety, również i my doświadczyliśmy nieprzyjemności związanych z odwołanymi wycieczkami – Północne Włochy z piękną Wenecją, niektóre z polskich miast, czy nawet podróż do USA.

Niektóre z rezerwacji udało się odwołać błyskawicznie i bez większych problemów, inne jednak wymagały dodatkowych rozmów telefonicznych i wyjaśniania dodatkowych szczegółów. Przy okazji radzenia sobie z konsekwencjami jednej z nieudanych podróży, musieliśmy na szybko znaleźć sposób na to, jak tanio zadzwonić do USA. Z pomocą przyszedł nam oczywiście Internet oraz nowa aplikacja Mytello. Pomyśleliśmy, że w tym poście przyjrzymy się jej bliżej i przedstawimy to, jak działa. Kto wie, może któryś z naszych czytelników lub czytelniczek planuje rozmowę z kimś z innego kraju?

mytello

Jak Działa Mytello?

Mytello to aplikacja, dzięki której można dzwonić na telefony stacjonarne i komórkowe do innych krajów za grosze. Jak zobaczycie w dalszej części recenzji, dzięki tej apce udało nam się zaoszczędzić całkiem spore kwoty pieniędzy.

Aplikacja Mytello działa w następujący sposób: na początku użytkownik podaje numer telefonu zagranicznego kontaktu, do którego chce zadzwonić. Następnie aplikacja Mytello automatycznie łączy ten numer z polskim numerem stacjonarnym, pod który należy wykonać połączenie za granicę. Oznacza to, że zamiast dzwonić na zagraniczny numer telefonu, użytkownik wykonuje połączenie na podany przez Mytello polski numer telefonu, a aplikacja automatycznie łączy użytkownika z docelowym kontaktem zagranicznym.

mytello zasady

Nawiązanie połączenia trwa mniej niż 2 sekundy, a opłaty naliczają się zgodnie z cennikiem Mytello i są pobierane prosto z doładowanego wcześniej konta Mytello.

Korzystając z aplikacji Mytello można dzwonić do praktycznie wszystkich krajów świata, zgodnie z taryfą operatora. Ceny oczywiście różnią się w zależności od kraju (np. 4 grosze za minutę rozmowy z numerem holenderskim i 382 grosze za minutę rozmowy z numerem z Papui-Nowej Gwinei).

Rejestracja w Mytello

Zaczęliśmy od rejestracji w aplikacji, która zajęła nam kilka sekund. Wystarczyło podać swój adres e-mail, wybrać hasło oraz wpisać swój numer telefonu. Cała rejestracja jest oczywiście darmowa i nie wymaga podpisywania żadnych dodatkowych umów.

W kolejnym kroku podaliśmy numer telefonu, na który chcieliśmy zadzwonić – w tym przypadku było to hotel w Nowym Jorku, w którym chcieliśmy zmodyfikować naszą wcześniejszą rezerwację.

mytello

Doładowanie Konta

Zależało nam na jednej rozmowie telefonicznej, jednak nauczeni doświadczeniem mogliśmy spodziewać się, że zanim dojdziemy do rozwiązania może zająć to trochę więcej czasu. Wybraliśmy więc najtańszy z dostępnych pakietów Mytello. Do wyboru są poniższe pakiety:

  • 30 złotych
  • 50 złotych
  • 100 złotych
  • 200 złotych.

Korzystając z promocji na start, można uzyskać dodatkowe 20% darmowych kredytów z każdym zakupem.

mytello

Za usługę doładowania konta w aplikacji MyTello można zapłacić przy pomocy:

  • PayPal
  • karty Visa
  • karty Mastercard
  • paysafecard
  • Sofort.

Z informacji na stronie dowiedzieliśmy się, że kredyty nie mają daty ważności, jednak byliśmy prawie pewni, że nasze wykorzystamy od razu. Doładowanie kredytów działa na zasadzie: płacisz – wykorzystujesz. Nie ponosi się żadnych dodatkowych kosztów, ani nie trzeba podpisywać żadnej umowy z operatorem Mytello.

Jak Działa Mytello?

Na potrzeby tej recenzji przetestowaliśmy zarówno stronę internetową dostępną na laptopach i komputerach stacjonarnych, jak i wersję mobilną, która jest dostępna w formie aplikacji do ściągnięcia na urządzenia z systemem iOS i Android.

Mytello – strona internetowa

Po doładowaniu konta oraz wpisaniu numeru telefonu, do którego chce się zadzwonić, można już rozpocząć połączenie. Każdy użytkownik Mytello otrzymuje specjalnie przypisany mu numer dostępu, który należy wybrać na swoim telefonie i wykonać połączenie jak zwykle.

Nasza taryfa za połączenie do USA wyniosła 5 groszy za minutę + 25 groszy za rozpoczęcie każdego połączenia.

Po wybraniu numeru przypisanego przez Mytello usłyszeliśmy w słuchawce informację, że korzystamy z usługi Mytello, a dwie lub trzy sekundy później rozpoczęło się połączenie do naszego kontaktu w Stanach Zjednoczonych.

Nasz polski numer posiada darmową taryfę na wszystkie połączenia komórkowe i stacjonarne w Polsce, więc połączenie na numer wskazany przez Mytello (numer stacjonarny w Polsce) odbyło się bez dodatkowych opłat.

Zakładamy, że jeżeli nie macie darmowej taryfy, za to połączenie mogą zostać naliczone standardowe opłaty zgodne z cennikiem operatora. Mytello informuje, że osoba, do której dzwonimy widzi nasz numer telefonu jako numer osoby dzwoniącej.

Mytello – aplikacja

Aplikację Mytello pobraliśmy prosto ze sklepu AppStore. Na początku aplikacja prosi o weryfikację numeru telefonu. Na podany numer wysyłany jest kod SMS, który należy wpisać, aby rozpocząć korzystanie z aplikacji. W związku z tym, że pod nasz numer telefonu mieliśmy już zarejestrowane konto w Mytello, od razu wyskoczyła nam nasza lista kontaktów.

W tym przypadku nawiązanie połączenia było jeszcze szybsze. Wystarczyło, że wybraliśmy numer z listy, a połączenie od razu zostało nawiązane poprzez numer Mytello. Żadnego dodatkowego wpisywania 🙂 Aplikacja jest zdecydowanie wygodniejszą formą dla wszystkich, którzy planują regularne dzwonienie do USA (albo do innych krajów).

Co jeszcze warto wiedzieć o aplikacji? Przede wszystkim jest prosta, minimalistyczna i trochę przypomina standardowy układ wybierania połączeń w iPhone. Aplikacja, w przeciwieństwie do strony internetowej jest wyłącznie po angielsku, ale jest bardzo intuicyjna i wykonanie połączenia nie powinno stanowić problemu dla nikogo.

Ile tak naprawdę zaoszczędziliśmy?

Piszemy o Mytello, ale czy to naprawdę się opłaca? Na potrzeby tej recenzji wykonaliśmy jeszcze jedno połączenie, tym razem prosto z naszego numeru telefonu (bez aplikacji), żeby sprawdzić, ile będzie nas kosztowała chwila połączenia do Stanów z polskiego numeru telefonu. Kwota ta z pewnością będzie różnić się w zależności od operatora, ale z pewnością da jakieś pojęcie o możliwych oszczędnościach.

Za 5 sekund połączenia do USA wykonanego z polskiego numeru telefonu zapłaciliśmy ponad 2 złote. Zgodnie z taryfą Mytello w tej cenie moglibyśmy porozmawiać jakieś 40 minut. Chyba się opłaca 🙂

Nasza opinia o Mytello

Jak widać aplikacja pozwoliła nam zaoszczędzić całkiem spore sumy pieniędzy tylko na jednym połączeniu z hotelem w Nowym Jorku. Zostało nam trochę kredytów, więc na pewno wykorzystamy je w przyszłości jeszcze nie raz. Komu polecamy Mytello? Przede wszystkim osobom, które często dzwonią za granicę – nawet najniższe doładowanie 30 złotych ciężko jest wykorzystać na jedno połączenie. Po drugie, warto mieć taryfę na darmowe połączenia na numery stacjonarne u swojego polskiego operatora, żeby uniknąć standardowych opłat.

O ile polska wersja strony internetowej Mytello jest prosta w obsłudze, o tyle aplikacja mobilna jest jeszcze wygodniejsza i to ją polecamy osobom, które chcą szybko nawiązać swoje połączenie.