Bellagio (Włochy Północne) to piękne miasto położone nad jeziorem Como. Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się, co warto zobaczyć w trakcie zwiedzania tej wyjątkowej miejscowości, sprawdź naszą listę 5 najciekawszych rzeczy do zobaczenia w Bellagio!

Zwiedzanie Bellagio (Włochy)

Bellagio nie jest dużym miastem, ale z pewnością można tu spędzić cały dzień. Bellagio jest położone w Lombardii i jest jednym z najważniejszych miejsc turystycznych nad jeziorem Como.

Zwiedzaj Stare Miasto bez Mapy

things to do in bellagio

Spośród wielu rzeczy, których można doświadczyć w Bellagio, zwiedzanie Starego Miasta jest jednym z piękniejszych. Jest ono tak niewielkie, że niemożliwym jest się tu zgubić – nie trzeba nawet podążać za mapą. Centrum składa się z dwóch równoległych ulicy, które połączone są ze sobą krótszymi, prostopadłymi uliczkami (warto odwiedzić je wszystkie!).

To właśnie z tej części miasta możesz popłynąć do miasteczek po drugiej stronie jeziora, spróbować pysznych włoskich potraw w jednej z restauracji lub kupić kawałek pizzy na wynos. Zrób zakupy, poznaj miejscowych i naucz się kilku włoskich słów, a przede wszystkim wolno przespaceruj się po klimatycznych włoskich ulicach. Możesz również odwiedzić Bazylikę San Giacomo, która znajduje się w samym sercu tego miejsca.

Spróbuj Cannoncini w Pasticceria Sancassani

Piaza Canestri 10

Cannoncini to słodka przekąska, bardzo popularna w środkowych i północnych Włoszech. Mogą być one wypełnione delikatnym kremem o różnych smakach. Naszym ulubionym, a także najpopularniejszym jest smak waniliowy. W Pasticceria Sansassani możesz spróbować domowych cannoncini, a także ciastek i ciast oraz napić się dobrej włoskiej kawy. Usiądź na tarasie i poznaj lepiej ten ukryty, ale niezbyt turystyczny skarb w Bellagio.

Zrelaksuj się w Villa Melzi Garden

Lungo Lario Manzoni

melzi garden bellagio

Piękny ogród nad jeziorem Como zachwyca dużą różnorodnością starannie pielęgnowanej roślinności. Możesz usiąść na ławce i podziwiać wspaniałe widoki, spacerować ścieżkami, wspinać się na punkty widokowe i podziwiać architekturę. Wstęp kosztuje 6,5 euro, ale gwarantujemy, że nie będziecie żałować!

Odwiedź Parchetto della Punta

Via Eugenio Vitali

things to do in bellagio

Ten niewielki plac znajduje się na skraju cyplu, ale nie martw się, ponieważ spacer nie jest zbyt wymagający i zajmuje około 10 minut licząc od Starego miasta. Znajdziesz tam mały kącik z restauracją i kilka ławek usytuowanych między drzewami. Możesz także zejść po schodach niżej, na poziom jeziora i zanurzyć stopy w wodzie.

Kup Oryginalną Pamiątkę w Original Watercolors di Masits Agnes

Salita Monastero 16

Wstąp do tej małej galerii i wybierz jeden z oryginalnych obrazów inspirowanych różnymi częściami jeziora Como. Akwarele są piękne, niedrogie i naszym zdaniem jest to jedna z najlepszych pamiątek, jakie możesz przywieźć z Bellagio!

Na zakończenie

Mamy nadzieję, że nasz miniprzewodnik po Bellagio okaże się dla Was przydatny. Bellagio jest tylko jednym z wielu malowniczych miasteczek nad jeziorem Como, dlatego odwiedźcie je koniecznie!

Odpowiedz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.